O NAS


Historia Naszego Domu rozpoczyna się od uroczystego otwarcia 3 lutego 2007 roku. Organem załozycielskim jest Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.

 

Dyrektorem Naszego Domu jest Pani Agnieszka Stojek.

 

W naszym Domu funkcjonujemy jak rodzina.

Nasza rodzina ma do swojej dyspozycji kuchnię, aneks wypoczynkowy, sypialnie. Poprzez stały dostęp do wyposażonej kuchni, pralni z pralką automatyczną dzieci mogą na codzień uczestniczyć we wszystkich pracach domowych. Wychowankowie w zależności od wieku i swoich możliwości pod nadzorem osób dorosłych wykonują wszystkie podstawowe prace domowe. Uczestniczą w przygotowywaniu posiłków, zakupach, praniu, sprzątaniu. W naszym Domu dzieci mają wpływ na układanie jadłospisów, wystroju wnętrz, organizacji czasu wolnego. Organizujemy okazjonalne uroczystości takie jak urodziny, imieniny, Komunia Święta. Nasza rodzina posiada własny klimat i własne tradycje - tworzymy środowisko o walorach wychowawczych, bliskie naturalnej rodzinie.

Głównym założeniem tego systemu jest stworzenie wychowankom warunków maksymalnie zbliżonych do tych, które panują w normalnej rodzinie. Dom Dziecka nie jest w stanie zastąpić środowiska rodzinnego, ale może i powinien stać się miejscem, w którym atmosfera i zasady życia będą wzorowane na atmosferze i relacjach istniejących w prawidłowo funkcjonującej rodzinie.

Dzieci mają swoich opiekunów, którzy kierują ich pracesem wychowania.

Obsługą administracyjno - ekonomiczną Domu zajmuje się Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych  Powiatu Krośnieńskiego w Gubinie.

Strona powstała przy wsparciu portalu www.domydziecka.org
Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich